Szkółka niedzielna

Sekularyzacja młodego pokolenia, nieznającego Ewangelii, wzbudza troskę wśród chrześcijan. Z tego powodu ponad trzydzieści lat temu Jill Masters wraz z innym współpracownikami z kościoła Metropolitan Tabernacle zobaczyła wielką potrzebę zakładania i rozwijania szkółek niedzielnych.

Lessons for Life to seria materiałów do nauczania w szkółkach niedzielnych, autorstwa Jill. Wykorzystywane od lat w naszym zborze, przyczyniły się do wzrostu liczby uczęszczających dzieci, wynoszącej obecnie ponad tysiąc.

Zajęcia szkółki niedzielnej odbywają się w każdą niedzielę od godziny 15 do 16. Wszystkie dzieci i nastolatkowie są zawsze mile widziani i mogą dołączyć w którąkolwiek niedzielę. Zajęcia są za darmo, a rodzice mają możliwość sami przekonać się, czego uczą się ich dzieci. 

Zarówno szkółka niedzielna jaki i klasy biblijne (przeznaczone dla nastolatków) doświadczały wielkiego Bożego błogosławieństwa. Liczba uczęszczających dzieci przekracza obecnie tysiąc. Ponad 150 nauczycieli i pomocników zaangażowanych jest w tej służbie. Pomaga im wielka grupa ludzi, przywożących i odwożących dzieci w 25 minibusach i prywatnych samochodach. Jest to nie tylko największa szkółka niedzielna w Londynie, ale także w całym Zjednoczonym Królestwie. 

Kalendarz szkółki niedzielnej obejmuje również letnią wycieczkę, spotkanie rocznicowe, uroczystość wręczania corocznych nagród oraz nabożeństwo bożonarodzeniowe (na które zaproszeni są też rodzice).  

Dzieci i młodzież przychodząca regularnie na zajecia szkółki niedzielnej może uczestniczyć także w cotygodniowych, wieczornych spotkaniach. Oprócz czasu zabaw i zajęć rekreacyjnych, mają tam okazję rozważać moralne i duchowe tematy. Wielu członków zboru zaangażowanych jest w tych spotkaniach, okazując przyjaźń młodym ludziom i starając się dotrzeć do nich z ewangelią. 

Wszyscy nauczyciele i osoby regularnie zaangażowane w powyższych zajęciach posiadają zaświadczenia o niekaralności. Kościół kładzie duży nacisk na politykę ochrony nieletnich.

Gdzie odbywają się zajęcia szkółki niedzielnej

Zajęcia szkółki niedzielnej (w języku angielskim) odbywają się w pięciu miejscach. W celu uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt emailowy: SundaySchool@MetropolitanTabernacle.org